Miło nam poinformować, że rozpoczynamy nowy projekt dla uczniów Szkół Podstawowych ŁAPACZE KULTURY
„Współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego”
Czym jest?
To zaproszenie skierowane do dzieci z najmłodszych klas w szkołach podstawowych. „Łapacze Kultury” pozwolą dzieciom na osobisty kontakt ze sztuką, która ma dla nich stać się polem inspiracji. Pomysł wejścia teatru
do szkoły wynika z potrzeby spotkania dzieci ze sztuką i włączenia ich jako aktywnych uczestników w kulturę. „Łapacze Kultury” to projekt składający się z trzech etapów, do którego chcemy zaprosić trzy szkoły z powiatu kaliskiego i ostrowskiego. W każdej szkole partnerskiej odbędą się dziewięciogodzinne warsztaty z wybraną klasą, tworząc przestrzeń do wspólnej ekspresji twórczej. W trakcie warsztatów młodzi widzowie przeistoczą się w twórców: aktorów, reżyserów i scenografów.
Projekt został podzielony na trzy Etapy:
1. Teatr i Aktor
2. Zespół Twórców
3. Klasa dla Klasy:
Projektowi towarzyszy założenie uczenia się przez praktykę oraz budowania więzi z kulturą przez zabawę. Picasso powiedział: „Wszystkie dzieci rodzą się artystami”. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z dziećmi wiemy, że działania artystyczne są najlepszym narzędziem przełamującym bariery i nauki kreatywnego rozwiązywania problemów. Według nas wszystkie dzieci mają ogromne talenty, trzeba tylko zapalić w nich iskrę. Kreatywność w edukacji powinna być tak samo istotna jak nauka pisania i czytania. Powinniśmy traktować ją na równi i pozwalać dzieciom na jej rozwój.